CyklotrasyV okolí Strečna, Nezbudskej Lúčke a Varína sa nachádzajú hneď niekoľké cyklotrasy. Pokúsim sa vám priblížiť niektorú z nich:

Budatínsky zámok (Budatínsky hrad) (320m) - Vodné dielo Žilina (352m) - Strečno (360m) - Starý hrad (475m):

Asi najznámejšia cyklotrasa v celom žilinskom kraji. Od Budatínskeho zámku prejdete k vodnému dielu a odtiaľ celý čas budete kopírovať rieku Váh, až nakoniec si vyšľapete k Starhradu. Trasa je nenáročná, len minimálne budete stúpať a klesať. Dĺžka cyklotrasy je cca. 16km, čiže keď sa chcete vrátiť opäť na začiatočný bod, je to 32 km. Ale podotýkam, že je to takmer všetko po rovine, čiže sa moc nenarobíte. Mali by ste to zvládnuť do troch hodín, ak počítam aj s prestávkami a prehliadkou hradu.

Budatínsky zámok

Cyklotrasa vodné dielo Žilina

StarhradVarín (355m) - Chata pod Suchým (1075m) - Varín (355m):

Pekná asfaltová cestička k Chate pod Suchým. Cesta bicyklom je primerane náročná. Cestu hore zvládnete do 90 minút. Dolu sa potom už len spúšťate. Pokiaľ idete na bicykli na chatu, neodporúčam cestu cez Strečno a Starhrad. Nakoľko cesta je zo 75% kamenistá. Trčia tam ostré skaly a ak neplánujete väčšinu času tlačiť bicykel, radšej chodte cez Varín, kadiaľ vedie pekná cyklotrasa. Štartovný bod si pozrite na obrázku.

Chata pod SuchýmStrečno (360m) - Sedlo Javorina (967m) - Minčol (1364m) - Sedlo Javorina (967m) - Strečno (360m):

Náročnejšia trasa pre bicykel oproti cyklotrase, ktorá vedie na Chatu pod Suchým. Prekonáte vyše 1000 výškových metrov. V takejto nadmorskej výške vás čaká pekná príroda. Je možné pokračovať ďalej na Martinské hole. Cesta hore na Minčol trvá približne 2 hodiny, ale je to relatívne. Každý má inú kondíciu. Dole si užívate už len zjazd.

Minčol - Malá Fatra