Doprava k strečianskym hradomAby sme sa dostali k hradom musíme sa najprv dostať k mostu oddeľujúci obce Strečno a Nezbudskú Lúčku.Je možné sa tam dostať štyrma spôsobmi a to sú autom, bicyklom, vlakom alebo autobusom. Netreba sa báť, aj vlaková a aj autobusová stanica sa nachádza v tesnej blízkosti mosta. Stručne teraz popíšem každý druh dopravy.

Obec Strečno - most


1. Asi najčastejší druh dopravy je individuálna doprava autom. Pokiaľ idete zo západu alebo východu, zaparkujte pri moste v obci Strečno. Ak idete od Terchovej alebo Oravy, odporúčam obec Nezbudská Lúčka. Parkovanie je bezplatné s výnimkou jedného parkoviska. Nebojte sa, pokiaľ zaparkujete tam kde vás navigujem, tu je parkovanie zadarmo.

2. Obľúbený spôsob dopravy je vlak. Nachádza sa v obci Nezbudská Lúčka. K mostu to je asi 400m. Železničná stanica leží v priamej blízkosti hradov. Keď vystúpite zo stanice, hneď uvidíte cestu a aj s orientačnou tabuľou. Nájdete si údaj (Nezbudská Lúčka - prípoj na červenú) - 5 min. Zacvhíľu ste pri moste.

3. Je možnosť tam ísť aj autobusom zo Žiliny. Vystúpite na zastávke s názvom Strečno, Jednota. Odtiaľ je to popri Váhu asi 300m. Je možné vystúpiť priamo pri moste, zastávka má názov Strečno, pri lávke. Ale tam chodia asi len 4 spoje za deň. Takže rátajte s názvom zastávky Strečno, Jednota.

4. Výborná varianta je bicykel. S nim sa dostanete až priamo k obom hradom. Vedie tam nádherná cyklotrasa Budatínsky zámok - Žilina (vodné dielo) - Strečno - Starhrad.

Pri všetkých druhoch dopravy sa dostanete k mostu, ktorý je na obrázku. Nemáte si ho s čím pomýliť, pretože je tam jediný široko - ďaleko. Pokiaľ chcete pokračovať k Novému hradu, kliknite tu. Pokiaľ k Starhradu, kliknite sem.